ERASMUS GÜNLERİ ( Erasmus Days ) KAPSAMINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Erasmus Ofisi Giden Öğrenci Sorumlusu Engin Değirmenci Erasmus Programının tarihçesini, İstanbul Üniversitesi Erasmus Ofisinde K103-K107-K105 projelerinin uygulandığı konusunda bilgilendirdi. K103 projesi ile üniversitemize gelen-giden öğrenci sayıları hakkında bilgi verdi.

Esn kulüp başkan yardımcısı öğrenci Haktan Erbaktı’da ESN’in Avrupa çapında nekadar yayıldığını ve yapısı hakkında bilgi verdi.

Dr. Gamze UŞAR K107 projesi hakkında bilgilendirdi. Erasmus Program ülkeleri ile dışında kalan ortak ülkeler arasında yapılan öğrenci/personel değişimi olduğunu, bölüm ve karşı Üniversite ile anlaşma yapılarak değişimin sağlanacağını dile getirdi.

 Dr öğrencisi Serhan ERBEK, K105 projesi ile Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümünün partner iki ülkenin –stk lar dahil- anlaşarak (toplamda üç ülke) bu değişimin yapılabileceğini anlattı. Projeye başvuru aşamasında farkındalık yaratabilmek için düşünülen atölyelerde yapılacak çalışma ile her ülke kendi dilinde yerel kültürünü anlatabilme çalışması yapılabileceği hakkında bilgilendirdi.